Mardin, Çorum ve Sivas için yeni koronavirüs tedbirleri alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mardin, Çorum ve Sivas için yeni koronavirüs tedbirleri alındı

1 Haziran itibariyle başlayan "Kontrollü Sosyal Hayat" dönemiyle birlikte artan vaka sayıları endişe yaratmaya devam ederken; Mardin, Çorum ve Sivas'ta salgının yayılmasını önlemek amacıyla yeni tedbirler alındı. Mardin'de, 65 yaş ve üstündeki vatandaşların saat 10.00-20.00 haricinde sokağa çıkması yasaklanırken, Çorum ve Sivas'ta da karantina kurallarını ihlal edenlerin yurtlara yerleştirileceği açıklandı.

65 YAŞ ÜSTÜNE BELLİ SAATLER ARALIĞINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kurulu, 65 yaş ve üstündekilere ilişkin yeni kararlar alındı.

Alınan kararlarda 65 yaş ve üstündekilerin saat 10.00- 20.00 haricinde sokağa çıkmaları yasaklandı. Alınan yeni kararlara ilişkin valilikten yapılan yazılı açıklamada, "İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayıları ve 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorideki oranının düzenli olarak takip edilmesine, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın her gün 10:00-20:00 saatleri arasında sokağa çıkabilmelerine, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını her gün sadece 10.00-17.00 saatlerinde kullanabilmesine,65 yaş ve üzeri vatandaşların, ilimizde kurulan semt, ilçe pazarlarına saat 17.00'den sonra girmelerinin yasaklanmasına oy çokluğuyla karar verilmiştir" denildi.

SİVAS'TA KARANTİNA KURALLARINI İHLAL EDENLER İÇİN YENİ KARAR

Sivas Valisi Salih Ayhan, karantina kurallarını ihlal edenlerin, KYK yurtlarına alınarak yurtlarda devam edecek karantina süreci içerisindeki masraflarının kendilerinden tahsil edileceğini belirtti. Ayhan sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda, "Pozitif olduğu halde evinde bulunmayan ve toplum sağlığını tehdit eden kişiler, KYK yurtlarına alınarak karantina sürelerinin tamamlanması sağlanacaktır. Yurtlarda kalma süreleri boyunca oluşacak olan konaklama, yemek ve benzeri masraflarda kendilerinden tahsil edilecektir" ifadelerine yer verdi.

ÇANKIRI VALİSİ YENİ KARARI DUYURDU

Vali Ayaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs vakalarını azalması için sağlık kurallarına uyulmasını istedi. Ayaz, "Yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden koronavirüs hastalarımız, geri kalan karantina sürelerini valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Vali Ayaz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, koronavirüs vakalarını azalması için sağlık kurallarına uyulmasını istedi. Ayaz, "Yarından itibaren karantina kurallarını ihlal ederek evlerini terk eden koronavirüs hastalarımız, geri kalan karantina sürelerini valiliğimizce belirlenen öğrenci yurdunda tamamlayacaklardır" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kalp krizi geçiren sürücü otomobiliyle karşıdan gelen minibüsle kafa kafaya çarpıştı: 1 ölü 1 yaralıÖnceki Haber

Kalp krizi geçiren sürücü otomobiliyle k...

Husumetli iki grup arasında çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüştü: 1 ölüSonraki Haber

Husumetli iki grup arasında çıkan tartış...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar