Cahit Biner’in İlk Şiir Kitabı Kiraz Çiçeğim’e Büyük İlgi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cahit Biner’in İlk Şiir Kitabı Kiraz Çiçeğim’e Büyük İlgi

Gaziantep’li Şair Yazar Cahit Biner’in geçtiğimiz ay çıkan Kiraz Çiçeğim adlı ilk Şiir Kitabı kısa sürede büyük bir beğeni toplayarak okuyuculardan tam not aldı.

Gaziantep sevgisi, özlemi aşk, ayrılık ve Gurbet  üzerine şiirlerin olduğu 144 sayfalık kitap Serencam Yayınlarından çıktı. 

Yaklaşık 20 yıldan bu yana1000’e yakın şiir yazan Yerel ve Ulusal birçok Gazete ve Haber Sitelerinde Şiirleri yayınlanan ayrıca Köşe yazarlığı da yapan Biner, ilk kitabında sadece  100’ e yakın şiir olduğunu belirterek, Şiir yazmak benim için vazgeçilmez tutkudur,  duygularımı, hislerimi, kelimeler ile anlatmayı ifade etmektir dedi.

Cahit Biner Gazetemiz imtiyaz sahibi Şerif Özdemir'i ziyaret ederek ilk Şiir Kitabını imzalayarak hediye etti. 

Kitabın 2’nci Baskısı yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Bursa Gemlik’te yapılan  tüm  Türkiye’den büyük bir katılım sağlanan Şiir yarışmasında bir Şiir’inin 20 nci olduğunu açıklayan Biner, Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Şahinbey Kitap Günlerine de katıldığını açıkladı. Kitap tanıtımının tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Cahit Biner, tüm online satış marketlerde kitabın temin edilebileceğini söyledi.

Cahit Biner Kimdir

Cahit Biner 1991 yılında Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde dünyaya geldi. Esnaf bir aileden gelen Biner, 3 kardeşin en büyüğüdür. Bakkal Cahit Biner'in torunu Mehmet Sait Biner'in oğludur Gaziantep'in Kurtuluşu'nda düşmanlarla mücadele ederken yaralanıp kolunu kaybeden Gazi Mustafa Özkeleş'in de torunudur. 2001 yılından beri şiir yazmakta olup yerel ve ulusal basında köse yazarlığı yapmıştır. Asıl mesleği bilgisayar yazılım ve donanım üzerine olan Biner, yaklaşık 5 yıldır halıcılık sektöründe hizmet vermektedir. 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bilgisayar işletmenliği (operatörlüğü) belgesini almıştır. 2009 yılında ingilizce sertifikasını 2010 yılında fiber alt yapı bağlantı eğitim sertifikasını almıştır. 2011 yılında Uludere Şırnak'da vatani görevini tamamlamıştır. Tatlı dili, güler yüzüyle toplumda sevilen Biner, lise mezunu evli bir çocuk babasıdır.


 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk-İş'ten asgari ücret görüşmelerine kısa süre kala siyasi partilere çağrıÖnceki Haber

Türk-İş'ten asgari ücret görüşmelerine k...

Millilerin çektiği zorlu kura sonrası sosyal medya sallandı: Direkt kupayı verinSonraki Haber

Millilerin çektiği zorlu kura sonrası so...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar