Parsanti İlim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Şerif Özdemir, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Parsanti İlim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Şerif Özdemir, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

Parsanti İlim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Şerif Özdemir, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.  “Öyle ki tarih sayfaları, Türk’ün istiklali uğruna canı pahasına verdiği eşsiz mücadelelerden oluşan kahramanlık destanlarıyla bezelidir. Takvim yapraklarının 25 Aralık’ı gösterdiği bugün, bu kahramanlık destanlarından bizim için oldukça önemli bir tanesinin yıldönümünü idrak ediyoruz” ifadelerini kullandı.vatanın ve milletin bekası için canını seve seve düşmana siper eden Kahraman Antep halkı, en zor şartlar altında hiçbir destek almaksızın tarihe adını altın harflerle yazdırarak tüm dünyaya kahramanlık dersi vermiştir. Bu tarihi destandan aldığımız manevi ruhu bir asırdır gururla taşıyoruz.”

 “Gazi şehrimiz, iftihar vesilemiz, gözbebeğimiz Gaziantep’imiz bundan 100 yıl önce bugün düşman işgalinden kurtulmuştur. Bugün ağzımızdan bir çırpıda çıkan bu kurtuluş destanı, cennet mekan atalarımızın son derece zor şartlarda verdikleri destansı bir mücadelenin sonucudur. Nitekim bugün üzerinde yaşamaktan, bir evladı olmaktan kıvanç duyduğumuz Gazi şehrimizin Fransız işgalinden kurtulmasını sağlayan söz konusu mücadelede 6 317 şehit verilmiş, 7 bin kişi yaralanmış, 10 binin üzerinde yapı yıkılmıştır. Türk’ün çelikten iradesi Şahinbey’de vücut bulup kutsal vatan toprağına yönelen yad ele göğsünü germiş, Şehit Kamil’le namusuna kem bakan göze çocuk çağının minicik bedenini siper etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün teklifi ve Yüce Meclis’in iradesiyle Antep’e “GAZİ” unvanının layık görülmesini sağlayan; işte bu iman, bu inançtır. Yine Atatürk’e o veciz ifadelerinde Anteplilerin yalnızca Antep’i değil, tüm Türkiye’yi kurtardıklarını söyleten; aynı şuur ve istiklale adanmışlıktır. Parsanti İlim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği mensupları olarak bizler o imanın, o inancın, o şuurun ve o adanmışlığın nüvesini bugün göğsümüzde taşıyoruz. Şartlar değişmiş olsa da, atalarımızın emaneti doğrultusunda vazifemizi biliyor, sorumluluğumuzun idrakindeyiz. Yüce Türk milletinin aydınlık yarınlara umut dolu gözlerle baktığı daha nice 100. Kurtuluş yıldönümleri idrak etmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dokuzuncu kattan atlayan genç kız hayatını kaybetti, arkadaşı ise son anda kurtarıldıÖnceki Haber

Dokuzuncu kattan atlayan genç kız hayatı...

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin babası evinden çıkarıldı, Demet Akalın'dan destek geldiSonraki Haber

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar