Sinan Ateş cinayetinde tetikçi ve 2 Ülkü Ocakları yöneticisinin görüşmeleri kaydedildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sinan Ateş cinayetinde tetikçi ve 2 Ülkü Ocakları yöneticisinin görüşmeleri kaydedildi

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi Eray Özyağcı ile Ülkü Ocakları'nda yöneticilik yapan Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel hakkında, görüşmelerinin kayıt altına alınması talebinde bulunulduğu ve mahkemenin de bunu kabul ettiği ortaya çıktı.

Ankara'da 30 Aralık 2022'de öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikastın tetikçisi Eray Özyağcı ile tutuklanan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve şüphelilerden cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın görüşmelerinin kayıt altına alınması talebinin mahkemede kabul edildiği belirlendi.

 

"3 HAFTA BOYUNCA KAMUYA AÇIK FAALİYETLERİ İZLENECEK" KARARI

13 Nisan 2023'te Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği'nin "Kasten öldürme' suçundan dolayı yapılan soruşturma kapsamında, tutuklu şüpheliler ile maktul arasında öldürmeyi gerektirecek bir husumetin olmadığının değerlendirildiği, gelinen aşamada azmettiren şahıs veya şahısların tespit edilmediği, zira Ankara'ya hayatında ilk defa cinayet sebebiyle gelen şüpheli Eray Özyağcı ve diğer şüpheliler ile maktul arasında ise herhangi bir husumetin tespit edilmediği, bu itibarla olayın azmettiricisinin tutuklu şüpheli Eray Özyağcı ile irtibata geçme ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunun, somut delillerin varlığının mevcut olduğunun ve şu ana kadar yapılan çalışmalarda bu konuda başka suretle delil elde edilmesinin imkansız olduğu değerlendirildiğinden tutuklu şüpheli Eray Özyağcı'nın cezaevinde yapacağı açık ve kapalı görüşlerin CMK'nın 140. maddesi gereğince, şüphelinin kapalı ve açık görüşlerdeki görüşmelerin kamera görüntüleri ve ses çözümleme tutanağı haline getirilmesi zarureti hasıl olmuştur" denilerek 3 hafta süreyle görüşmelerin kayıt altına alınmasına yönelik karar verdiği öğrenildi.

GÖRÜŞMELERİ KAYIT ALTINA ALINDI

Mahkeme, Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş'ın da 2 ay süreyle iletişiminin dinlenmesine ve kayda alınmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca Demirbaş ve Yüksel hakkında 3 hafta boyunca da kamuya açık yerlerdeki faaliyetleri ve iş yerlerinin teknik araçlarla izlenmesi, ses veya görüntü kaydı alınmasına izin verilmesine karar verdi.

Sinan Ateş cinayetinde tetikçi ve 2 Ülkü Ocakları yöneticisinin görüşmeleri kaydedildi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HENTBOL'DA ŞAHİNBEY NURDAĞI PLAY-OFF İÇİNÖnceki Haber

HENTBOL'DA ŞAHİNBEY NURDAĞI PLAY-OFF İÇİ...

Borussia Dortmund'u 2-0 yenen Real Madrid Şampiyonlar Ligi şampiyonuSonraki Haber

Borussia Dortmund'u 2-0 yenen Real Madri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar