LEYLA ÖZDEMİR

LEYLA ÖZDEMİR

Mail: leylaozdmrr@hotmail.com

İNSANLIK ŞUÇU!!

İNSANLIK ŞUÇU!!

         Yeryüzünün en masum insanları yani çocuklar ve “sığınaktaki çocuklar”

Bu çocukların ruhunda açılan yara nasıl kapanacak?

      Kendilerince haklı sebeplerle ortaya çıkıp gövde gösterisi yapanlara, bunca suçsuz, günahsız insanlara yapılan eziyetlere zülme, haksızlığa susmak insanlığa yakışır bir hareket değildir. Tarihten bugüne kadar gelen ,her ne sebepten olursa olsun eyleme dönüşen tüm savaşların sonucu çocukların ve masum insanların boynuna binmiştir.Devletinbaşındakilere ,koltuklarında rahat rahat oturan kişilere hiçbir şey olmamış ve olmayacaktır. Masum ve mazlum insanların bu vahşice yapılan bu eylemden kaçıp sığındıkları evlerine ,yaralıların gittiği  hastaneler her ne kadar bombalanmayacak sivil insanlara zarar gelmeyecek denilse de bizler çok iyi biliyoruz ki bu savaşın tüm olumsuz sonuçlarını yine ve yine masum insanlar çekecektir!!!

Bu bir savaş değil! Güçlülerin güçsüzleri ezme ve onların üzerinden Dünya’ ya gücünü göstermesi ve gövde gösterisi yapma çabasıdır.

Bu utanç verici kontrolsüz güç gösterisinin bir an önce durmasını ve o ürkek yürekli çocuklarımızın korkmadan özgürlüğün o derin ve Muazzam duygusuna  sahip bir şekilde yaşamlarını  sürdürmesini ve sokaklarda oynaya bildikleri bir Dünya istiyoruz.

Bizler her insanın  hak ettiği en temel hakları olan “EŞİTLİK VE ADALET”istiyoruz.

Bizler kimsenin üzülmemesini ,kimsenin ailesinden ve böylesine bir nedenle sevdiklerinden ayrı düşmediği Adaletli bir dünya istiyoruz.

Güçlünün güçsüzü ezmediği ,bilakis güçsüzün yanında durduğu ,zenginin fakirin üstünden provokasyon yapmadığı ,savaşların olmadığı yeni Adil bir dünya istiyoruz.

Çocukların ,kadınların ve masum insanların zarar gördükleri savaş ,savaş  değil…İktidar hırsıdır.

Kazanılan barış da barış değildir.

İktidar masum insanların yaşama istediğini  ,umutlarını ve ümitlerini çalmıştır. İktidar hırsızdır.

                             BİZLER EŞİTLİK İSTİYORUZ!!!

       YURTDA SULH CİHANDA SULH!!!

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar